Leczenie miodem > Choroby > Cukrzyca – Objawy, leczenie, dieta, przyczyny

Cukrzyca – Objawy, leczenie, dieta, przyczyny

Cukrzyca – Objawy, leczenie, dieta, przyczyny

Zastąpienie cukrów miodem w naszej diecie może mieć istotny wpływ na rozwój różnych chorób, w tym cukrzycy. Jest to możliwe dzięki kontrolowaniu poziomu cukru we krwi poprzez ograniczenie spożywania cukru i zastąpienie go właśnie miodem.

Prowadzone w ostatnim czasie badania mówią, iż cukrzyca wpływa na podwyższenie ryzyka wystąpienia arteriosklerozy, a więc i chorób serca. Cukrzyca może wywoływać arteriosklerozę, gdyż wysoki poziom cukru po pewnym czasie uszkadza komórki tętnic.

Dziś cukrzyca występuje niezwykle często, znacznie częściej niż miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Specjaliści medycyny, naukowcy i lekarze wymieniają wiele czynników odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Ważną przyczyną w determinowaniu zachorowalności na cukrzycę są nierzadko skłonności genetyczne. Najczęściej jest ta zależność widoczna w zakresie rozwoju typu II tej choroby. Obecnie jednak równie istotne stają się czynniki w zakresie rodzaju diety.

Prowadzone w ciągu ostatnich lat badania dowodzą, iż jednym z ważnych czynników, który podnosi ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego o ponad połowę jest nadwaga. Jest to bardzo poważny czynnik chorobotwórczy, a przecież łatwo można uniknąć tak drastycznego obrotu wypadków przez kontrolę i poprawę jakości posiłków, które na co dzień spożywamy.

To właśnie mód okazuje się doskonałym produktem spożywczym, który pozwala na obniżenie poziomu cukru w organizmie oraz bardziej stabilizuje ten poziom. Zamiast używać cukrów prostych, takich jak sacharoza czy glukoza, warto zastąpić je miodem w codziennej diecie.

Miód bardziej syci, dzięki czemu nie odczuwamy głodu tak szybko, jak po spożyciu cukrów prostych. Dzięki jego regularnemu spożywaniu nie będziemy sięgać między posiłkami po przekąski.

Masa ciała, jaką posiadamy w ogromnej części jest obrazem przyjmowanej codziennie energii z pokarmów, a także ilości tej energii, jaką zużywamy podczas wykonywania codziennych czynności, pracy oraz ćwiczeń fizycznych.

Równowagę pomiędzy ilością energii przyjmowanej a wydalanej z organizmu możemy łatwiej utrzymać przez ograniczenie ilości spożywanych pokarmów (np. nie podjadanie między posiłkami). Dzięki temu będziemy mogli utrzymać lepszy poziom cukru we krwi i nie przybierać na wadze w przyszłości.

Jeżeli nie będziemy mieć nadwagi, ryzyko pojawienia się cukrzycy maleje. To wpływa również na zmniejszenie prawdopodobieństwa pojawienie się chorób serca czy arteriosklerozy.
Poziom cukru w organizmie po zjedzeniu miodu jest znacznie bardziej stabilny niż po spożyciu innych cukrów. Poza tym, oddalamy od siebie możliwość uszkodzenia komórek z powodu skoków cukru we krwi.

Wprowadzenie do diety miodu, zastępując nim np. biały cukier jest łatwym sposobem zmodyfikowania codziennej diety, a jednocześnie jest to element prozdrowotny dla naszego organizmu.

VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 3.7/5 (głosów: 3)
Cukrzyca - Objawy, leczenie, dieta, przyczyny, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Lecznicze właściwości miodu:

Powiązane słowa kluczowe:

  • miód manuka a cukrzyca

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trackbaki:0

Lista stron, które linkują do tego artykułu
Cukrzyca – Objawy, leczenie, dieta, przyczynyMiód, miody Manuka. Naturalne leczenie miodem