Leczenie miodem > Choroby > Artretyzm – Objawy, leczenie, dieta, przyczyny

Artretyzm – Objawy, leczenie, dieta, przyczyny

Artretyzm – Objawy, leczenie, dieta, przyczyny

Badania przeprowadzane w latach 50. XX wieku pokazały, iż miód zmniejsza sztywność stawów w nadgarstkach (wykazały to badania na świnkach morskich). Wówczas było to badanie pozwalające badać skuteczność leków o właściwościach przeciwzapalnych. Obecnie na sztywność nadgarstków cierpi wiele osób, z których duża część choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Terapia w zakresie tego schorzenia polega na dokonaniu zmian w diecie, wykonywaniu ćwiczeń, a także przyjmowaniu środków przeciwbólowych.

Prowadzone badania pozwalają wyselekcjonować również inne możliwości walki z tą chorobą. Przykładem jest czynnik Wulzena, nazywany również czynnikiem przeciw sztywności, który został odkryty przez doktora R. Wulzena. Jest to związek chemiczny wrażliwy na zmiany temperatury, który został wyizolowany ze zwierzęcego tłuszczu, wykazującego właściwości ochronne w stosunku do zwierząt oraz ludzi w zakresie postępującej choroby zwyrodnieniowej stawów, a szczególnie przed ich zwapnieniem. Okazało się, że ten związek chroni również przed rozwojem zaćmy, stwardnieniem tętnic czy zwapnieniem szyszynki. Inne badanie potwierdziło na przykład, że dodawanie surowego tłuszczu do diety sprzyjało poprawie zdrowia zwierząt cierpiących na sztywność stawów (badania przeprowadzane były na cielętach dotkniętych tym schorzeniem – tłuszcz dodawano do mleka odtłuszczonego lub pasteryzowanego, jakim je karmiono). Ciekawym jest również fakt, iż obecność czynnika Wulzena została przez naukowców potwierdzona w ziarnach, orzechach, warzywach czy roślinach strączkowych. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, iż ten składnik może zawierać również miód. Wówczas miód może okazać się skuteczny w leczeniu artretyzmu.

Niektórzy lekarze oraz specjaliści w zakresie medycyny ajurwedyjskiej przekonują, iż objawy artretyzmu może łagodzić miód rozpuszczony w ciepłej wodzie z dodatkiem cynamonu. Aby jednak potwierdzić działanie miodu w zakresie leczenia artretyzmu należy wykonać serię badań klinicznych. Wówczas można stwierdzić, czy miód rzeczywiście działa jak środek leczniczy lub wykazuje działania zapobiegawcze w kwestii rozwoju artretyzmu.

VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.7/5 (głosów: 6)
Artretyzm - Objawy, leczenie, dieta, przyczyny, 2.7 out of 5 based on 6 ratings

Lecznicze właściwości miodu:

Powiązane słowa kluczowe:

  • artretyzm leczenie naturalne
  • artretyzm objawy
  • naturalne leczenie artretyzmu
  • artretyzm przyczyny
  • leczenie artretyzmu
  • artretyzm leczenie

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trackbaki:0

Lista stron, które linkują do tego artykułu
Artretyzm – Objawy, leczenie, dieta, przyczynyMiód, miody Manuka. Naturalne leczenie miodem