Leczenie miodem > Badania naukowe > Dobroczynny wpływ miodów Manuka na jelita

Dobroczynny wpływ miodów Manuka na jelita

Dobroczynny wpływ miodów Manuka na jelita

Wysokie stężenie substancji antybakteryjnych w miodzie Manuka pozwala znacznie poprawić i utrzymać zdrowy stan jelit.

Powyższe stwierdzenie jest efektem badań w zakresie stosowania miodów Manuka, prowadzonych w instytucie Crop&Food Redearch, przez dra Douga Rosendale’a. Wyniki uzyskane w zakresie tych badań zostały ogłoszone w roku 2007 na Sympozjum Zdrowej Żywności w Nowej Zelandii.

Miód Manuka posiadający wysokie stężenie substancji antybakteryjnych, jak udowodniono w badaniach, zmniejsza ilość chorobotwórczych bakterii występujących w jelitach oraz przyspiesza rozwój tych korzystnych, które wpływają na odpowiednią pracę jelit. Eliminację szkodliwych dla zdrowia bakterii udowodniono już wcześniej badając miód Manuka. Badania dra Rosendale’a są natomiast pionierskimi w zakresie wykazania, że miód skutecznie pobudza rozwój bakterii, które wspomagają pracę jelit. Te wyniki badań pokazują, iż miód Manuka przynosi dla naszego zdrowia podwójne korzyści.

Warto dodać, iż badania tego typu objęły wiele innych produktów pochodzenia naturalnego. W żadnym z nich nich nie wykryto jednak podobnego (podwójnego) działania. Teksty wykazały także, iż łączenie miodu z innymi naturalnymi produktami dodatkowo wzmacnia siłę pozytywnych oddziaływań tych środków na organizm człowieka.

VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 4.0/5 (głosów: 3)
Dobroczynny wpływ miodów Manuka na jelita, 4.0 out of 5 based on 3 ratings

Lecznicze właściwości miodu:

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trackbaki:0

Lista stron, które linkują do tego artykułu
Dobroczynny wpływ miodów Manuka na jelitaMiód, miody Manuka. Naturalne leczenie miodem